Květen v páté třídě

Vše začalo návštěvou divadla Radost v Brně, kde jsme zhlédli velmi povedené představení „Bylo nás pět“. Tato komedie z maloměsta nás vtáhla zpět na začátek 20. století a ukázala nám život a neplechy pěti kamarádů, kteří spolu zažívají mnohá dobrodružství jak ve škole, tak venku. Představení se dětem velmi líbilo a některé hlášky zaznívaly o přestávkách ještě několik dní.

Ve čtvrtek 15. 5. se někteří páťáci se čtvrťáky zúčastnili okresního kola ve vybíjené.  I přesto, že jsme tentokrát na stupně vítězů nedosáhli, je potřeba děti pochválit za jejich odhodlání, bojovnost a reprezentaci školy.

Následující den nás čekala exkurze do Lednice, na kterou jsme se vydali společně se třetí třídou. Snad všichni jsme tajně doufali, že se zlepší předpověď počasí, ale nestalo se tak. I tak jsme si celodenní výlet užili. Navštívili jsme umělou krápníkovou jeskyni z konce 17. století s výstavou strašidel, apartmány princů a princezen a nakonec jsme zavítali i do zdejšího skleníku. Ke konci se umoudřilo i počasí a šli jsme i na krátkou vycházku do parku.

Následující středu jsme se i s celým prvním stupněm zúčastnili sportovního dne, kde děti mezi sebou soupeřili o co nejlepší umístění ve čtyřech disciplínách – v hodu kriketovým míčem, ve skoku do dálky a v běhu na 60 m a 500 m. Tentokrát nám počasí přálo a užili jsme si jak sluníčka, tak sportovních zážitků.

Zkrátka páťáci se ve škole nenudí a nudit se ani nebudou.  V následujících dnech a týdnech na nás čeká ještě spousta dalších akcí a zážitků. Už se na ně všichni těšíme!