Exkurze – Technické muzeum a planetárium v Brně

V úterý 22.4.2014 se třetí a pátá třída vydala na společnou exkurzi do Brna. Nejprve jsme navštívili expozici Technického muzea, která nás zavedla do minulosti a nabídla pohled do historie a produkce nejznámějších výrobců automobilů na Moravě. Žáci mohli také nahlédnout do dílny a prohlédnout si vybavení tehdejších výrobců historických automobilů.

Druhou částí exkurze byla návštěva planetária. Zde na nás čekal program Astronaut, který nás provedl napříč vesmírem. V první části jsme se podívali na hvězdnou oblohu, seznámili se se známými souhvězdími a planetami, které můžeme vidět na noční obloze. V druhé části jsme se vydali na průzkum vesmíru a mohli jsme nahlédnout i do těla kosmonautů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o jejich výcviku i práci.

Všem se program moc líbil a děti se už těší na další cesty za poznáváním.