Centra aktivit ve čtyřkách.

Centra aktivit ve čtvrtých třídách

V rámci hodin člověk a jeho svět a propojením i s ostatními předměty českého jazyka a matematiky jsme ve čtvrtých třídách pracovali v centrech aktivit. První centra v září byla připravena na téma regionu Židlochovice, a to zejména Židlochovice a nebližší okolní obce. Děti odhadovaly a vyhledávaly vzdálenost okolních obcí, poznávaly některé památky, důležitá místa a zajímavosti v okolních obcích. Druhá centra v říjnu byla připravena na práci s mapou České republiky. Děti vyhledávaly v mapě některé české řeky, kam se vlévají a jak jsou na našem území dlouhé, dále řadily města podle počtu obyvatel a rozlohy a také vyhledávaly a doplňovaly základní informace o České republice, např. nejvyšší a nejnižší místa v ČR, apod. V ateliéru si správně vybarvily zeměpisnou mapu ČR a doplnily důležitá místa.

Obě centra se vydařila, děti spolu umí pěkně spolupracovat, poradit se a pomáhat si.

Mgr. Daniela Tichá