Badatelská minikonference

V pondělí 20.5. se uskutečnila na naší škole v pořadí již třetí Badatelská minikonference. Na této soutěži jsou hodnoceny prezentace a prezentační dovednosti žáků šestých tříd, kteří zpracovali své měsíční badatelské výzkumy a poté byli vybráni svými spolužáky v třídních kolech prezentace výzkumů.

Téma bylo naprosto libovolné, a tak žáci zkoumali např. Kolik kilometrů ujedu za měsíc na kole? Kolik stránek knihy přečtu za měsíc? Výdaje na pejska. O kolik se zvětší solný krystal?

Porota složená ze všech učitelů předmětu Badatelství hodnotila tři kríteria - kvalitu výzkumu, technické provedení prezentace a prezentační dovednosti.

1.místo obsadil Zavier Hogan, 2. místo Tobiáš Lazar a 3. místo Leona Halušková a Martin Ambróš. Všem zúčastněných děkujeme za jejich odvahu a pilnou práci a vítězům gratulujeme.

Mgr. David Kopeček