Deváťáci v okolních podnicích

Ve středu 16. 10. se všichni žáci devátých tříd v rámci kariérového poradenství vydali na exkurze do podniků a provozů v Židlochovicích a okolí. Naše deváťáky přivítali v  Papírnách Moudrý, v Dřevomontě, v tiskárně CDT, v ČOV Židlochovice, také na 1. stupni základní školy, kde si žáci přímo vyzkoušeli, jaké to je učit. Dále se dětem věnovali v podnicích Lesy ČR,  Elektro Karban, LaC (pece a sušárny). Jedna skupina vycestovala do Brna do Scanie, další do Žabčic do jednoho z nejmodernějších kravínů v ČR (Krávy Žabčice). V Hrušovanech u Brna děti navštívily provoz výroby stavebních materiálů Xella. Poslední skupina se seznámila s firmou Nábytek Mikulík ve Vranovicích. V neposlední řadě patří také velké díky Bystré židli v Židlochovicích, která nejen pohostila tři skupiny žáků, ale hlavně je paní majitelka seznámila s nástrahami gastro provozu.

Všem těmto podnikům děkujeme za jejich čas i ochotu podělit se s námi nejen o zkušenosti, ale i životní příběhy pracovníků a majitelů, které mohou být dětem motivací a velkou inspirací v budoucím životě.

Za organizaci celé této akce, která deváťákům poodhalila reálný pracovní život, děkujeme paní učitelce Alexandře Bravencové a Michaele Mertlové.

Mgr. Lucie Kupková

unnamed (1)