MasterChef junior 2024

Po loňském velkém úspěchu se na scénu školy vrátila soutěž „Masterchef junior ZŠ Židlochovice“.  Soutěž byla opět otevřena žákům sedmých tříd, kde vaření tvoří součást povinného vzdělávacího programu. V roce 2023 soutěžilo celkem dvacet dvojic, ve druhém čtyři a ve finále se utkaly dvě nejlepší dvojice. Letos tomu nebylo jinak.  Bylo  nám ctí na akci přivítat ředitelku rakouské hotelové školy Barbaru Sablik-Baumgartner. Její přítomnost vyzdvihla úspěchy čtyř našich žáků, kteří byli v posledních dvou letech na tuto prestižní školu přijati z osmých ročníků. Spojení mezi naší školou a rakouskou hotelovou školou otevírá našim studentům nové vzdělávací příležitosti. Doufám, že si děti soutěžení užily a gratuluji výhercům, kteří se  na podzim budou těšit výhrám. Pojedou se podívat do Retzu na hotelovou školu a užít si den plný zábavy v Therme Laa do lázní.