8.D na přechodu Jeseníků

Po loňském vodáckém výletu na řece Dyji se letos 8.D rozhodla vyjet na přechod Jeseníků. Původně třídenní túra se nám zkrátila na dva dny a bohužel jsme odjeli pouze v polovičním počtu. Žáci, kteří potvrdili účast se sešli ráno o půl sedmé na vlakovém nádraží a vydali jsme se společně vlakem do stanice Ramzová.

Trasa výletu: Ramzová - Šerák - Keprník - Červenohorské sedlo (večeře, ubytování, snídaně) - Švýcárna - Divoký důl - Dlouhé stráně (dolní nádrž) - Kouty nad Desnou, 19:18 příjezd do Židlochovic.

Krásné počasí, dechberoucí výhledy, borůvkové knedlíky, večerní pingpongový turnaj a také společné debaty. To všechno snad v mnohých zanechalo pěkné zážitky a pozitivní vztah k horám a přírodě.

David Kopeček