Myanmar

V pátek 23.11. 2018 se v Brně v kině Scala uskutečnil pro žáky 7. tříd zeměpisný pořad o zemi, která je bránou mezi námi a civilizací již skoro dávno zapomenutou.

"Ale kde to vlastně jsme? V Barmě nebo Myanmaru?" takto nás v sále kina uvítali dva moderátoři a uvedli nás tak do tajů této země. Postupně nám pouštěli naučný film, natočený českým fotografem a cestovatelem Adamem Lelkem. Průběžně jsme se tak dozvídali odpovědi na otázky: Co jsou to pagody? Proč se Neipyijto nazývá Město duchů? Kdy se slaví Nový rok? Kdo jsou to pavoučí ženy? Co jsou to Vodní slavnosti a jak jsou spjaty s Novým rokem? Chodí děti v Barmě do školy? Ovlivňují pasáty život v Barmě? A mnoho dalšího. Moderátor Viktor Čech nám pak informace z filmu doplnil o různé zajímavosti.

Celý program, který trval asi 70 minut, se nám moc líbil. Dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého. Určitě to bylo lepší než vyučování a už se všichni těšíme až zase celá třída pojede do kina.

Michaela Oprchalová, 7.B