7.A na výletě Olomouci

Byl čtvrtek, bylo třináctého a bylo to v červnu. Nikdo z nás nešel do školy. Místo toho byl sraz na vlakovém nádraží v Židlochovicích. Cíl byl jasný. Dojet do Olomouce a užít si náš třídní výlet. Jasný den plný slunce k tomu skýtal ideální příležitost.

Všichni byli na srazu včas - 22 sedmáčků a 3 vedoucí (Prášilík, Kudličková, Reimová).

Vlak pádil směrem na Olomouc, žádné výluky, žádná zpoždění. Děkujeme našim drahám.

Z vlakového nádraží nás autobus dopravil k zoologické zahradě, kde jsme se rozprchli a děti si ve skupinkách prohlédly zvířata z celého světa. Některé na mne mávaly z vrchu rozhledny.

Nebylo takové horko a spoustu zvířat jsme zahlédli ve výběhu, neschovávala se před vedrem. Viděli jsme žirafy, pandu červená, hady, krokodýly, levharty, žraloky, klokany, lvy, vlky, medvědy, opice či netopýry.

Bylo na čase opustit toto království zvířat a přesunout se do centra Olomouce. Kousek jsme popojeli olomouckou šalinou a pak jsme se prošli podél olomouckých středověkých hradeb. Vyfotili jsme se tam u vodopádu. Došli jsme k místu, kde nám sympatičtí herci zahráli scénku z roku 1306, kdy byl v Olomouci zavražděn král Václav III.

Na náměstí u orloje jsme si dali rozchod na občerstvení a nákupy. Někdo pizzu, někdo tvarůžky :-) Na závěr jsme si obkroužili obě olomoucká náměstí, včetně orloje, sloupu Nejsvětější trojice a Mariánského sloupu. Místní šalina nás dopravila na vlakové nádraží, kde nás naložil opět rychlý a přesný spoj našich drah a v pořádku a včas dopravil do domovské stanice v Židlochovicích.

Celý den jsme si užili, třída s "šéfem" a "šéf" s třídou. Za rok zase něco podnikneme :-)

Děkuji kolegyním za pomoc a účast na našem výletě, třídě za klidný a hladký průběh akce.

Adam Prášilík

Třídní uč. 7.A